REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Asbis. Grupa zapowiada utrzymanie marż

Akcje Asbisu drożały w środę na GPW o ponad 10 proc. Zwyżce towarzyszył wysoki wolumen obrotu. Po południu za akcję cypryjskiej spółki trzeba było zapłacić ponad 2,8 zł. Przy wypracowywanych przez nią zyskach i obecnej wycenie nadal widać kilkudziesięcioprocentowe dyskonto w stosunku do porównywalnych spółek. Z kolei wobec ceny docelowej, oszacowanej niedawno przez DM BOŚ, kurs rynkowy ma ponad 100-proc. potencjał wzrostowy.
Foto: materiały prasowe

Środowe zwyżki były reakcją na publikację wyników za III kwartał. Okazały się lepsze od oczekiwań analityków – szczególne zysk netto. Dystrybucyjna spółka mocno poprawiła rentowność. Na poziomie brutto marża wyniosła 5,9 proc. Władze Asbisu zasygnalizowały w środę, że w przyszłości oczekują utrzymania wysokiej rentowności.

Zarząd podtrzymał też plan wypracowania przez grupę dodatnich przepływów operacyjnych w całym 2019 r. Zapewnił również, że jest spokojny o realizację prognoz. Zakładają one przychody pomiędzy 1,7–1,9 mld USD oraz 8,5–10 mln USD zysku netto. Narastająco w trakcie trzech kwartałów spółka wypracowała już 1,25 mld USD skonsolidowanych obrotów i 7,2 mln USD zarobku netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA