Technologie

Asseco SEE: Portfel zamówień grubszy niż rok temu

Lekkim wzrostem zareagowały podczas czwartkowej sesji notowania Asseco South Eastern Europe na publikację solidnych wyników za III kwartał. Grupa zanotowała dwucyfrowe wzrosty kluczowych pozycji. Zarząd zasygnalizował, że następne miesiące też zapowiadają się dobrze – świadczy o tym m.in. portfel zamówień.

Piotr Jeleński, prezes Asseco SEE.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W ujęciu na cały 2021 r. ma on wartość 231,8 mln euro, czyli jest o 9 proc. wyższy rok do roku. O 4 pkt proc. wyższa, sięgająca 13 proc., jest dynamika wartości portfela liczonego według tzw. pierwszej marży

(przychody bez kosztów podwykonawstwa). W takim ujęciu wartość zleceń przekracza 169 mln euro. Z kolei portfel na sam IV kwartał wynosi 60,3 mln euro (+4 proc. rok do roku) oraz niespełna 43 mln euro według pierwszej marży (+10 proc.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.