Technologie

Allegro i CD Projekt zdominowały WIG20

Akcje Allegro, poniedziałkowego debiutanta, są wyceniane o ponad 90 proc. wyżej niż w IPO, a kapitalizacja największego CD Projektu opiera się na nadziejach na sukces „Cyberpunka".
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Po debiucie Allegro skład WIG20 mocno się zmienił. Handlowa spółka ma w nim 12,6-proc. udział. Wyższy (o 1,1 pkt proc.) jest tylko udział CD Projektu. W piątek te dwie firmy drożały, ciągnąc indeks w górę.

Rynki wierzą w IT

Co o dominacji CD Projektu i Allegro w WIG20 sądzą analitycy? – Myślę, że to zdecydowanie zdrowsza sytuacja, niż kiedy WIG20 był zdominowany przez spółki państwowe i banki, co było przyczyną słabszych stóp zwrotu dla krajowych inwestorów przez ostatnie lata. Inwestorzy szukający ekspozycji na wzrostowe spółki nie mieli tak dużego wyboru wśród bardzo płynnych walorów, jak mają obecnie – mówi Dominik Niszcz, analityk Trigon DM. Zaznacza, że wyceny mnożnikowe tych dwóch firm są wysokie, ale podobną sytuację mamy w przypadku spółek reprezentujących nowe technologie na rynkach rozwiniętych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.