Technologie

PlayWay mile zaskoczył. Kurs w górę

Grupa mocno przebiła oczekiwania analityków. Czy drugie półrocze też będzie tak udane?
Foto: Adobestock

W środę rano za akcję PlayWaya trzeba zapłacić 529 zł, co oznacza 6-proc. zwyżkę w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Wzrosty są reakcją na opublikowany raport półroczny. Wynika z niego, że grupa wypracowała w sumie 95,6 mln zł przychodów wobec 47,7 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny wzrósł do 75,6 mln zł z 35,7 mln zł, a zysk netto do niemal 160 mln zł z 33,2 mln zł.

Z kolei w samym II kwartale PlayWay odnotował 52,5 mln zł EBITDA wobec 23,4 mln zł przed rokiem. Konsensus PAP Biznes zakładał, że EBITDA wyniesie 28,2 mln zł, a prognozy analityków znajdowały się w przedziale 26,1-32,5 mln zł. Przychody wyniosły 66,6 mln zł, co oznacza ponad 100-proc. wzrost w ujęciu rok do roku. Przychody przebiły konsensus o ponad 60 proc. Z kolei zysk netto przypadający na jednostkę dominującą sięgnął w II kwartale 128 mln zł wobec 16,5 mln zł przed rokiem. Konsensu zakładał wynik na poziomie 24,2 mln zł.

„Istotny wpływ na wynik netto grupy miał wynik na utracie kontroli w spółkach zależnych w kwocie 105 267 tys. zł. Grupa osiągnęła ponadto wynik na działalności operacyjnej w kwocie 75 646 tys. zł, co oznacza znaczący wzrost w stosunku do analogicznego  okresu  roku  poprzedniego.  Wzrost  ten  spowodowany  był  przede  wszystkim   nowymi   premierami   i doskonałymi wynikami sprzedażowymi kluczowych tytułów oferowanych przez grupę" – czytamy w raporcie finansowym.

PlayWay jest trzecim co do wartości rynkowej studiem notowanym na GPW – za CD Projektem i Ten Square Games. Obecnie jego wycena sięga 3,5 mld zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.