Technologie

Netia nie odczuła w czasie pandemii boomu na internet

Popyt na szybkie łącza był, ale nowych zamówień – nie tak wiele. Grupa nadal myśli o przejęciach.
Foto: Adobestock

Drugi kwartał – z powodu obostrzeń epidemicznych – był okresem, gdy bez internetu nie można było się obejść. Orange Polska ogłosił, że epidemia napędziła mu klientów na światłowód. A jednak Netia, stacjonarny operator z grupy Zygmunta Solorza, w końcu czerwca miała mniej abonentów dostępu do sieci niż w końcu marca.

Bez boomu na sieć

Zamknęła półrocze, świadcząc 604,3 tys. usług dostępu do internetu, podczas gdy w marcu 604,4 tys. Netii przybyło abonentów telewizji i usług mobilnych. Zakończyła półrocze, świadcząc 263 tys. usług płatnej telewizji (wzrost w kwartale o 9 tys.), 24,41 tys. usług mobilnego internetu (wzrost o 1,66 tys.) oraz mając 132 tys. użytkowników usług telefonii mobilnej (wzrost o 3,7 tys. w trzy miesiące). W sumie Netia i jej spółki zależne obsługiwały w czerwcu klientów korzystających z 1,81 mln usług (o 4 tys. mniej niż w marcu).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.