REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asbis podtrzymuje prognozy finansowe

W segmencie smartfonów dystrybutor musi się mierzyć z mocnym spadkiem sprzedaży. Rekompensuje sobie to szerszą ofertą i stawia na usługi. Uda mu się utrzymać wzrost marż?

Siarhei Kostevitch jest przewodniczącym rady dyrektorów Asbisu. Kapitalizacja cypryjskiej spółki na GPW sięga 125 mln zł.

Foto: materiały prasowe

Notowania Asbisu w czwartek zyskiwały na wartości. Inwestorów nie wystraszyła informacja, że wyniki dystrybucyjnej grupy za II kwartał 2019 r. były istotnie gorsze niż rok wcześniej. Spółka już wcześniej sygnalizowała, że tak będzie. Rezultaty za całe I półrocze pozwalają sądzić, że prognoza całoroczna nie jest zagrożona. Zakłada, że przychody Asbisu będą w przedziale 1,7–1,9 mld USD (wobec 2,07 mld USD w 2018 r.), a zysk netto wyniesie 8,5–10 mln USD (wobec ponad 12 mln USD).

– Trzeba pamiętać, że 2018 r. był nadzwyczaj dobry i trudno z nim porównywać tegoroczne wyniki. Jeśli spojrzelibyśmy w dłuższej perspektywie, to zobaczymy, że nasza grupa systematycznie rośnie – podkreśla Marios Christou, dyrektor finansowy spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA