Technologie

Netia: Pożyczka tłumaczona WIBOR-em

Cyfrowy Polsat, który ma już około 98 proc. akcji Netii, chce pożyczyć stacjonarnemu telekomowi 350 mln zł. Jak podał zarząd Netii, za tak pozyskane pieniądze spółka przede wszystkim spłaci kredyt odnawialny. Pozostałe 15 mln zł chce przeznaczyć na inne cele.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

Pożyczka od Cyfrowego Polsatu ma zostać spłacona do końca lipca 2023 r. Będzie oprocentowana, ale odsetki – inaczej niż w wypadku kredytu – będą naliczane według stałej stopy procentowej. Podano tylko, że nie odstaje od bieżących warunków rynkowych. Netia będzie mogła natomiast bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów spłacić pożyczkę przed czasem.

Foto: GG Parkiet

Zawarcie umowy z Cyfrowym Polsatem zarząd Netii tłumaczy „prognozowaną zwyżką stóp procentowych WIBOR". To o tyle ciekawe, że moment podwyżek stóp procentowych się odwleka. Wprawdzie prezes NBP sygnalizował możliwość podwyżek stóp jesienią, ale ekonomiści w to nie wierzyli.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.