REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asbis rozpycha się w regionie

Do giełdowej grupy dołączyła białoruska spółka Avectis. To nie koniec przejęć w branży dystrybucji IT w Europie Środkowo-Wschodniej.
Foto: Adobestock

Informacja o przejęciu nie przyczyniła się do mocnej zmiany kursu Asbisu. W poniedziałek po południu lekko spadał on do 2,22 zł. Nie pomogła mu też informacja o uchwale walnego zgromadzenia – akcjonariusze zdecydowali o skupie do 500 tys. akcji, na co spółka przeznaczy maksymalnie 300 tys. USD. Będą nabywane po cenie od 1,5 zł do 3 zł.

Asbis po przeprowadzonej restrukturyzacji nie ma kłopotów z płynnością – sfinansowanie skupu akcji, uchwalonej wcześniej dywidendy i ogłoszonego w poniedziałek przejęcia nie powinno być dla niego problemem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA