Technologie

11 bit studios: Wkrótce więcej o nowych grach

Zarząd 11 bit studios zasygnalizował, że zbliża się do momentu, gdy będzie mógł opowiedzieć szerzej o powstających tytułach, czyli „Projekcie 8", „Dolly" i „Eleanorze".
Foto: materiały prasowe

Spółka podtrzymała też plany rozwoju swojej flagowej gry – „Frostpunka". Powstaje m.in. wersja mobilna, nad którą pracuje chiński NetEase.

Od premiery „Frostpunka" minęły trzy lata, ale nadal jest on motorem wyników studia. Jego całkowite przychody w 2020 r. urosły do 87,1 mln zł z 71,2 mln zł. Zysk operacyjny poszedł w górę do 40,8 mln zł z 25,9 mln zł, a zysk netto do 37,4 mln zł z 23,7 mln zł. W samym IV kwartale zysk wyniósł 5,3 mln zł. Był o 55 proc. niższy w ujęciu rok do roku i o ponad jedną piątą niższy od średniej z prognoz analityków. W czwartek po południu akcje 11 bit studios traciły 2 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.