Technologie

PCF chce dywersyfikować przychody

Zarząd szacuje, że wynagrodzenie od wydawcy, japońskiego Square Enix, będzie głównym źródłem obrotów grupy do końca 2021 roku, ale udział ten będzie stopniowo spadał.
PCF

Wycena rynkowa studia PCF, którego prezesem i akcjonariuszem jest Sebastian Wojciechowski, sięga 2,1 mld zł.

Foto: materiały prasowe

Lekkim wzrostem zareagowały we wtorek notowania PCF Group na publikację raportu za 2020 r. Widać w nim wzrost przychodów i jeszcze większy wzrost zysków. Inwestorzy zastanawiają się, jakie będą wyniki tegoroczne – po niedawnej premierze „Outriders".

Premiera i przejęcia

Gra wystartowała 1 kwietnia. Stosunkowo długo utrzymywała się na wiodących pozycjach listy bestsellerów na portalu Steam. Początkowe kłopoty techniczne (spowodowane m.in. przeciążeniem serwerów) wpłynęły na obniżenie ocen przyznawanych przez graczy, ale w kolejnych dniach noty poszły w górę. Obecnie średnia z ponad 30 tys. opinii to 65 proc. (odsetek opinii pozytywnych). Wyższe są natomiast oceny recenzentów branżowych. Na portalu Metacritic obecnie średnia nota dla „Outriders" to 74 pkt (na 100 ).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.