Technologie

Grupa AB ze świetnymi wynikami

Największy dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE ma za sobą rekordowy okres, bowiem pandemia napędziła popyt, a spółka była w stanie mu sprostać dzięki mocnemu osadzeniu w e-commercea. Akcje AB na początku środowej sesji drożały o 7,8 proc., do 38,9 zł.
Foto: materiały prasowe

W I półroczu roku obrotowego 2020/21 (lipiec-grudzień) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 7,1 mld zł, co oznacza wzrost o 32 proc. rok do roku. Z kolei wynik netto wzrósł o 87 proc., do 72 mln zł. Spółka skorzystała na wysokim popycie jaki generowany był podczas pandemii.

„Z uwagi na wysokie zapotrzebowanie na urządzenia do pracy i nauki zdalnej stanęliśmy na pierwszej linii walki o szybki powrót do normalności w nowej rzeczywistości pandemicznej, a dzięki wydajności logistycznej i wysokim kompetencjom w obsłudze sprzedaży e-commerce byliśmy w stanie obsłużyć wysoki popyt ze strony sklepów internetowych, które w czasie lockdown'u przyjęły na siebie ciężar obsługi wysokiego popytu rynkowego. Nasze rozwiązania w zakresie e-commerce były szeroko wdrażane przez szerokie grono naszych partnerów, którzy praktycznie z dnia na dzień uruchamiali sklepy internetowe na dostarczonych przez nas narzędziach" – napisał w liście do akcjonariuszy Andrzej Przybyło, prezes AB.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.