REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Spyrosoft w piątek wejdzie na małą giełdę

Spółka świadczy usługi programistyczne. Ma ambitne plany rozwoju. Będzie trzecim tegorocznym debiutantem.
Foto: Bloomberg

W dniu 28 lutego do obrotu na NewConnect trafi 150 tysięcy akcji serii A2, 18,9 tysięcy walorów serii B oraz ponad 10,8 tysięcy papierów serii C o wartości nominalnej 0,10 zł każda, co stanowi łącznie około 17 proc. kapitału zakładowego spółki. Na początku 2019 roku odbyła się emisja akcji serii C skierowana do pracowników, w której wzięło udział ponad 150 osób. Firma nie wyklucza przeprowadzenia podobnej emisji w przyszłości.

Spyrosoft dostarcza usługi programistyczne. Spółka powstała w 2016 roku we Wrocławiu, a obecnie prowadzi działalność także w Białymstoku i Krakowie oraz w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i USA. Jej działalność jest już rentowna.  W 2019 r. skonsolidowane przychody rok do roku urosły o 124 proc. do 71,5 mln zł, a zysk netto podwoił się i wyniósł  5,4 mln zł. W roku 2018 eksport stanowił około 55 proc. sprzedaży, a rok później – 73 proc. Główne rynki zbytu firmy to Polska, Wielka Brytania, Niemcy i USA.

Spyrosoft podkreśla, że rynek sprzedaży usług IT powinien rosnąć rocznie w najbliższych latach o ponad 6 proc. Obecnie spółka zatrudnia ponad czterysta osób.

Spyrosoft będzie trzecim tegorocznym debiutantem na NewConnect. Z kolei na rynku głównym GPW w tym roku nie pojawiła się jeszcze żadna nowa spółka.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA