Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynek operatorów sygnału radiowo-telewizyjnego w Polsce należy praktycznie do jednej firmy.
Rynek usług radiodyfuzji (przesyłu sygnału radiowo-telewizyjnego) jest zdominowany przez firmę EmiTel, należącą obecnie w 100 proc. do funduszu infrastrukturalnego Alinda Capital Partners. EmiTel wybiera się od dłuższego czasu na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. W tym roku plany te weszły w decydującą fazę. Pod koniec stycznia firma złożyła prospekt emisyjny w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli nie będzie uwag, UKNF może zaakceptować dokument w ciągu trzech miesięcy. EmiTel na razie nie zdradza, w jakim celu wybiera się na parkiet. Jego zarząd podkreśla też, że formalna decyzja nadal nie zapadła. Przebieg upubliczniania przedsiębiorstw pokazuje jednak, że formalną decyzję i IPO dzielić może nawet kilka dni.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
II kwartał nie był dla giełdowej spółki łatwy. Jej wynik netto mocno spadł – przewidują analitycy. Trzeci nie zanosi się na lepszy. Nie tylko z powodów biznesowych.
Wycena spółki, która jest dzisiaj, wydaje mi się bardzo atrakcyjna na tle naszych planów czy też porównywalnych podmiotów na świecie – mówi Piotr Prajsnar, założyciel i prezes Cloud Technologies.
29 lipca odbyła się zainicjowana przez pełnomocników Zygmunta Solorza rozprawa przed Sądem Najwyższym Cypru. Oto co się wydarzyło.
Spółka ciągle nie wie, za jaką kwotę będzie kontynuować prace przy sztandarowym projekcie dotyczącym budowy linii światłowodowych wzdłuż linii kolejowych. Negocjacje z PKP PLK trwają już wiele miesięcy, a grupa ponosi coraz większe straty.
Telekom kierowany przez Liudmilę Climoc zarobił więcej niż oczekiwali analitycy, ale źródło wzrostów ostudziło entuzjazm inwestorów. Dłużej zaczekają na roszady w joint venture.
Wyniki Orange Polska za drugi kwartał 2025 r. wypadły powyżej oczekiwań biur maklerskich. To efekt kilku jednorazowych zdarzeń, w tym wyższych niż oczekiwane zysków na sprzedaży spółki zależnej zajmującej się sprzedażą prądu.