REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Inwestorzy i gracze muszą uzbroić się w cierpliwość

„Cyberpunk" CD Projektu nie jest jedynym tytułem, którego premierę opóźniono. Na czas nie powstanie też „Dying Light 2" Techlandu oraz kilka innych dużych, zagranicznych tytułów.
Foto: Adobestock

CD Projekt zarządzany przez Adama Kicińskiego (od lewej) i Techland, którego szefem jest Paweł Marchewka, w ostatnim czasie informowali o opóźnieniu premier. Opóźnienia ma na koncie też m.in. globalny koncern Ubisoft, którego szefem jest Yves Guillemo.

Foto: materiały prasowe

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że największym wyzwaniem dla inwestorów i graczy będzie w 2020 r. poradzenie sobie z natłokiem nowych gier, które miały zadebiutować wiosną. Teraz okazuje się, że niemal wszystkie kluczowe premiery trafią na rynek ze sporym opóźnieniem.

Dwaj giganci z poślizgiem

We wtorek w krajowej branży gier najgłośniej było o Techlandzie. Studio opublikowało list, pod którym podpisał się prezes Paweł Marchewka. W liście możemy przeczytać, że studio potrzebuje więcej czasu na prace nad „Dying Light 2", aby „zrealizować swoją wizję i spełnić oczekiwania fanów". Nowa data premiery nie została podana. Zresztą wcześniej również nie znaliśmy dokładnego dnia – była mowa tylko o wiośnie 2020 r. Szczegóły gry oraz jej zwiastun ujawniono podczas czerwcowych targów E3 w Los Angeles.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA