Technologie

Ministerialny projekt w końcu ujrzy światło

– Projekt rozporządzenia, który dotyczy m.in. bezpieczeństwa sieci 5G, opublikujemy w najbliższym czasie, być może nawet w przyszłym tygodniu – poinformował „Parkiet" Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Foto: materiały prasowe

To oznacza, że jeden z najbardziej wyczekiwanych i długo negocjowanych przez resort, operatorów i Urząd Komunikacji Elektronicznej dokumentów w końcu może ujrzeć światło dzienne. Publikacja projektu rozporządzenia była przekładana. Według ministra w minionym tygodniu wciąż trwały rozmowy na temat ostatecznego kształtu dokumentu.

Dokładnie rzecz biorąc, chodzi o rozporządzenie ministra cyfryzacji w sprawie minimalnych środków technicznych i organizacyjnych dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych. W wykazie prac legislacyjnych MC widnieje ono pod numerem 147, a pieczę nad nim sprawuje dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w resorcie Robert Kośla. Termin przyjęcia rozporządzenia wskazano w spisie na I kwartał 2019 r., ale jest to pomyłka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.