Technologie

Właściciele operatorów nie próżnują

Deutsche Telekom szuka kupca na holenderski T-Mobile. To nie pierwsza wyprzedaż u giganta. Podobnie będzie u nas?
Foto: Bloomberg

W minionym roku Deutsche Telekom, w Polsce właściciel sieci komórkowej T-Mobile, sprzedał biznes stacjonarny w Rumunii grupie Orange. Teraz w agencjach finansowych wrócił temat inwestora dla spółki DT w Holandii. Operatorzy szykują się do walki o pasmo 5G i stopniowo monetyzują wieloletnie inwestycje zagraniczne. Czy podobne ruchy czekają nas w Polsce?

Ważny rynek

– Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Co do zasady nie komentujemy jednak spekulacji – tyle słyszymy od Varvary Ljeskovic z biura prasowego Deutsche Telekomu w odpowiedzi na pytania o plany DT wobec naszego rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.