Technologie

United Label od jutra na małej giełdzie

We wtorek w notowaniach na rynku alternatywnym pojawi się spółka z grupy CI Games. Będzie to pierwszy debiut na NewConnect w 2021 r.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Do obrotu trafi 1 mln akcji serii A oraz 275 tys. walorów serii B. United Label to firma wydawnicza przeznaczona dla niezależnych deweloperów gier. Debiut nie jest związany z emisją nowych akcji. W lipcu 2020 r. United Label pozyskało, w ramach kampanii crowdinvestingu, na platformie CrowdConnect.pl 4,4 mln zł. 35 proc. z pozyskanych środków jest wykorzystywane na dokończenie tytułów z obecnego portfolio wydawniczego, a pozostałe 65 proc. na pozyskanie i rozwijanie nowych gier.

- Jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży naszej pierwszej wydanej produkcji – Röki, wolumen sprzedaży gry na 6 stycznia przekroczył 33 tys. sztuk, a całkowite przychody wyniosły 1,1 mln zł. Obserwujemy w ostatnim czasie dynamiczny wzrost sprzedaży gry na platformie Nintendo Switch, jednak tez nie zapominamy o ponad 105 tys. graczach, którzy posiadają grę na swojej wishliscie Steam. Uważamy, że Röki jest grą charakteryzującą się dużą żywotnością o sporym potencjale stabilnej sprzedaży w długim terminie. Jesteśmy bardzo blisko pokrycia całkowitych nakładów na produkcje oraz marketing tytułu – mówi prezes spółki Tomasz Litwiniuk. Dodaje, że w planach są prace jednocześnie nad 3-4 tytułami, spółka chce wydawać 1-2 gry rocznie w ciągu najbliższych 2 lat.

- Budujemy reputację wydawcy, ale nie wykluczamy też projektów realizowanych przez własny zespół deweloperski - dodaje prezes.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.