Technologie

Mocna ofensywa spółek z branży gier. Nadchodzi fala debiutów

We wtorek na rynku alternatywnym pojawi się United Label, a w środę Incuvo. W czwartek z kolei ruszają zapisy do sprzedaży akcji w trwającej ofercie publicznej studia DeGenerals.
Foto: Bloomberg

W zeszłym roku na NewConnect zadebiutowało 14 spółek. Wiele wskazuje, że w 2021 r. debiutów będzie znacznie więcej. W nadchodzącym tygodniu pojawią się pierwsze dwa.

Wydawca i studio VR

12 stycznia zadebiutuje United Label, spółka zależna giełdowego CI Games. Aktualnie ma ono 78,4 proc. udziałów w kapitale debiutanta, a pozostałe 21,6 proc. należy do inwestorów, którzy wzięli udział w lipcu 2020 r. w kampanii crowdinvestingu. United Label pozyskało wtedy 4,4 mln zł. 35 proc. tej kwoty przeznaczy na dokończenie tytułów z obecnego portfela wydawniczego, a pozostałe 65 proc. na pozyskanie i rozwijanie nowych gier.

– Chcemy pracować jednocześnie nad trzema–czterema tytułami i wydawać jedną–dwie gry rocznie w ciągu najbliższych dwóch lat. Budujemy reputację wydawcy, ale nie wykluczamy też projektów realizowanych przez własny zespół. Dużo zależy od wyników sprzedażowych kolejnych tytułów. Liczymy na komercyjny sukces dwóch najbliższych, czyli „Eldest Souls" oraz „Tails of Iron" – mówi prezes United Label Tomasz Litwiniuk. Dodaje, że wolumen sprzedaży pierwszej wydanej przez studio gry – „Röki" – przekroczył 33 tys. sztuk, a całkowite przychody wyniosły 1,1 mln zł. – Jesteśmy bardzo blisko pokrycia całkowitych nakładów na produkcję oraz marketing tytułu – dodaje.

Z kolei na 13 stycznia został wyznaczony pierwszy dzień notowań akcji Incuvo. Do obrotu trafi łącznie 13 053 735 walorów serii A, B i D o wartości nominalnej 0,5 zł każda. Spółka działa w segmencie wirtualnej rzeczywistości. Jej pierwszym tytułem na VR był psychologiczny horror „Layers of Fear". Aktualnie trwają prace nad wersją gry na PS VR. Z kolei w 2020 r. spółka – przy współpracy m.in. z Lionsgate Games – przeniosła do wirtualnej rzeczywistości „Blair Witch", horror oparty na serii filmów o tym samym tytule. Aktualnie studio zakończyło etap preprodukcji wersji VR gry „Green Hell" notowanego na NewConnect studia Creepy Jar.

Trwa oferta publiczna

W kolejce do debiutu czeka kilkanaście spółek z sektora gier, m.in. DeGenerals, które przeprowadza ofertę publicznej. Obejmuje ona akcje sprzedawane przez wiodącego akcjonariusza, PlayWaya. Zapisy potrwają od 14 do 22 stycznia. Inwestorzy mogą kupić do 30 tys. akcji, co stanowi 9,38 proc. kapitału. Cenę sprzedaży ustalono na 340 zł za sztukę, co implikuje wartość całej oferty na 10,2 mln zł brutto.

PlayWay ma teraz 80 proc. akcji DeGenerals, a reszta przypada na założycieli spółki Roberta Pietrzko i Michała Flodrowskiego. Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya, komentuje, że sprzedaż akcji związana jest z potrzebą osiągnięcia odpowiedniego free float przed wejściem spółki na NewConnect. – Po ofercie pozostaniemy większościowym akcjonariuszem, z pakietem około 70 proc. akcji – dodaje.

DeGenerals jest znane z wydanego w lutym 2020 r. „Tank Mechanic Simulator". Koszty produkcji zwróciły się w niecałe trzy dni. Studio chce zwiększać monetyzację z tego tytułu, pracuje też nad kolejnymi.

Narastająco w trakcie trzech kwartałów 2020 r. przychody DeGenrals ze sprzedaży produktów wyniosły 3,3 mln zł, a zysk netto 2,1 mln zł. Prognoz na 2021 r. nie podano.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.