REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Cyfrowy Polsat: Plan dla 5G przykrył karę od UOKiK

Piątkowa sesja na warszawskiej giełdzie zaczęła się dla Grupy Cyfrowy Polsat nie najlepiej.
Foto: AFP

Rano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował decyzję z 19 grudnia o nałożeniu na satelitarną platformę dwóch kar o łącznej wartości 35 mln zł. Urząd uznał, że Cyfrowy Polsat naruszył zbiorowe interesy konsumentów, utrudniając klientom korzystanie z dwóch satelitarnych kanałów niekodowanych pokazujących rozgrywki piłkarskie Euro 2016. Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Polsat, zapowiada, że Cyfrowy Polsat odwoła się od decyzji do sądu.

Po tej informacji notowania Cyfrowego Polsatu zanotowały dzienne minimum i około godziny 11.30 papier kosztował 27,7 zł, o 2,5 proc. mniej niż w czwartek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA