REKLAMA
REKLAMA

Technologie

DataWalk: Ruszyła oferta

Od 24 do 31 stycznia przyjmowane będą zapisy w transzy detalicznej na akcje DataWalk, czyli dawnego PiLabu. Spółka chce sprzedać do 1,35 mln walorów i pozyskać do 57,6 mln zł. Przy okazji przeskoczy z NewConnect na GPW. Zapisy będą przyjmowane w DM BOŚ.
Foto: materiały prasowe

Pieniądze z oferty DataWalk przeznaczy m.in. na poszerzenie skali działalności w USA, rozwój autorskiej platformy analitycznej i finansowanie działalności operacyjnej. Rozwiązania spółki są stosowane w sektorze publicznym i finansowym w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna).

Jeśli objęte zostaną wszystkie nowe akcje, to będą stanowiły niemal 27 proc. podwyższonego kapitału. Obecnie największym akcjonariuszem jest FGP Venture. Jego wspólnicy są jednocześnie członkami zarządu DataWalk. Od kilku lat zawierają umowy dotyczące lock-upu. Aktualna wygasa w czerwcu 2019 r. Kluczowi akcjonariusze zapewniają, że ich intencją jest długoterminowe zaangażowanie w spółkę. Od czasu debiutu na NewConnect w 2012 r. jej kurs wzrósł o 1150 proc. w stosunku do ówczesnej ceny z oferty prywatnej. W czwartek wynosił 25 zł, co oznacza kapitalizację rzędu 92 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA