REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Cloud Technologies: dobry III kwartał 2017

Technologiczna spółka pochwaliła się dobrymi wynikami. Podtrzymuje zapowiedź przeskoczenia z NewConnect na GPW.
Foto: Bloomberg

Kurs Cloud Technologies we wtorek w południe się nie zmienia i wynosi 64 zł. Grupa opublikowała wyniki za III kwartał. Jej przychody wyniosły 17 mln zł i były wyższe o 23,6 proc., a zysk netto wzrósł o 71,6 proc. do 7,9 mln zł.

– Wyniki osiągnięte w III kwartale są odzwierciedleniem naszego dynamicznego rozwoju, intensywnej pracy wykonanej w tym okresie oraz rosnącego zapotrzebowania na dane na świecie – mówi, cytowany w komunikacie Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies. Dodaje, że dane stają się coraz ważniejszym aktywem w wielu branżach, popyt na nie stale rośnie, co potwierdzają trendy rynkowe.

Narastająco w trakcie 9 miesięcy 2017 r. przychody grupy wyniosły 50,8 mln zł i wzrosły o 56,6 proc., wynik EBITDA poszedł w górę o ponad 40 proc. do 23,1 mln zł, a zysk netto o 27 proc. do 16,5 mln zł. Spółka zadebiutowała na NewConnect w 2012 r. Już od dłuższego czasu zapowiada przejście na GPW. Podtrzymuje ten zamiar. Szerzej poinformuje rynek po złożeniu prospektu emisyjnego do KNF. Cloud Technologies rozwija się organicznie i przez przejęcia. W III kwartale 2017 r. podpisała z siecią reklamową OAN przyrzeczoną umowę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Ostateczna cena nabycia została wyznaczona na 2,3 mln zł. Transakcja ma poszerzyć ofertę Cloud Technologies w zakresie monetyzacji powierzchni reklamowej oraz dotarcia do szerszego grona usługobiorców.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA