Technologie

Huckleberry Games: Następny gracz pojawi się na NewConnect

Huckleberry Games to kolejna spółka z branży gier komputerowych, która zamierza pozyskać z giełdy kapitał na rozwój działalności. To ostatni dzwonek, aby nabyć akcje w IPO.

 

Oferta publiczna obejmuje do 200 tys. akcji, a cena emisyjna została ustalona na 20 zł. Firma planuje pozyskać 4 mln zł. Zapisy na akcje potrwają do 24 października. Oferującym papiery jest DM Capital Partners.

– Pieniądze chcemy przeznaczyć na realizację naszych kluczowych projektów: produkcję innowacyjnej gry na urządzenia w technologii VR „Edengrad: Arena", wieloplatformowej i wysokojakościowej gry „Stay Hungry" oraz rozwijanie naszego flagowego produktu, jakim jest oczywiście Edengrad (aplikacja służąca do komunikacji między graczami – red.) – zapowiada Patryk Borowski, prezes Huckleberry Games. – Stworzenie nowych gier będzie możliwe dzięki rozszerzeniu naszego zespołu o międzynarodowych specjalistów w tej branży – stwierdza Borowski.

Huckleberry Games zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG i pracuje obecnie nad produkcją wieloosobowej gry o nazwie „Edengrad". Premiera tej gry została zaplanowana na koniec 2016 r. – „Edengrad" jest aktualnie naszym flagowym produktem, który znajduje się na etapie ukończenia, i w listopadzie wydajemy grę w ofercie cyfrowej na platformie Steam w modelu Early Access – zapowiada Borowski.

Firma do tworzenia gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry „Edengrad" jest autorską technologią spółki, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową. Spółka pracuje także nad kolejnymi produkcjami, m.in. „Edengrad: Arena", która ma nam zapewnić wejście na nienasycony jeszcze rynek VR. Będzie to gra bitewna, w której gracz wciela się w rolę postapokaliptycznego gladiatora. Z kolei gra „Stay Hungry" pokaże nową i całkowicie inną jakość gier RolePlay. Debiut firmy na NewConnect planowany jest na koniec tego roku.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.