Technologie

7Levels: Chcą rosnąć z Nintendo

Na giełdzie pojawi się kolejny producent gier wideo – po Cherrypick Games i The Dust teraz na NewConnect wybiera się 7Levels.

Krzysztof Król, wiceszef krakowskiego 7Levels.

Foto: Archiwum

Krakowskie studio jest jednym z nielicznych w Polsce, które wyspecjalizowało się w tworzeniu tytułów wyłącznie na platformę Nintendo. Choć to konsola, która w naszym kraju jest zupełnie niedoceniona, na świecie bije rekordy sprzedaży. I to może przesądzić o przyszłym sukcesie game developera, kierowanego przez Pawła Bielę. Na realizację ambitnej strategii studio potrzebuje jednak pieniędzy. 7Levels rozpoczęło ofertę publiczną akcji (obejmuje 85 tys. akcji). Spółka zaoferuje do 25 tys. nowych akcji serii C. Przy cenie maksymalnej 75 zł producent gier może otrzymać ok. 1,9 mln zł (wycena spółki sięgnęłaby wówczas ponad 39 mln zł). Zapisy ruszyły we wtorek i potrwają dwa tygodnie (do 24 października). Na NC spółka zadebiutuje w tym roku, a pod koniec przyszłego chce przenieść się na główny rynek.

Pozyskane z IPO na NC pieniądze spółka przeznaczy m.in. na rozbudowę zespołu i marketing pierwszego tytułu sygnowanego marką krakowskiego studia, a dedykowanego właśnie konsoli Nintendo Switch. Chodzi o grę „Castle of Heart" („CoH"), nad którą firma pracuje od roku. Jej premierę zaplanowano na luty 2018 r. – To platformowa gra akcji, umożliwiająca pięć–siedem godzin zabawy. Jej produkcja kosztowała około 1 mln zł, a wraz z kosztami marketingu to poziom 1,5 mln zł – mówi Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.