Technologie

„Afterfall:Insanity” może trafić na Steam

Do końca miesiąca spółka powinna podpisać umowę z wydawcą „Afterfall:Insanity” na konsolę Xbox360

Tomasz Majka, prezes Nicolas Games

Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka A.C. Andrzej Cynka

Tomasz Majka, prezes Nicolas Games wciąż wierzy, że gra „Afterfall:Insanity" (survival horror dziejący się w postatomowej Europie) odniesie sukces. Jak na razie, w blisko rok po premierze tytuł, którego produkcja pochłonęła prawie 10 mln zł, kupiło ledwie kilkadziesiąt tysięcy fanów. Tymczasem plan zakładał, że w ciągu dwóch lat od premiery sprzedaż sięgnie 1 mln kopii. – Z perspektywy czasu muszę przyznać rację tym, którzy twierdzili, że gra była niedopracowana i za szybko trafiła na rynek – oświadcza prezes.

Globalna sprzedaż

Twierdzi, że spółka już usunęła wady i usterki, na które skarżyli się gracze. Na rynek trafia właśnie poprawiona i rozbudowa wersja gry. Jest już dostępna w wersji francuskojęzycznej. Wkrótce ukaże się też wersja angielskojęzyczna.

Kołem zamachowym sprzedaży ma być jednak wprowadzenie tytułu na największą na świecie platformę dystrybucji gier w postaci cyfrowej – Steam. Jej właściciel jakiś czas temu zmienił zasady, na jakich tytuły trafiają na platformę. O tym, czy gra wejdzie do sprzedaży decydują użytkownicy Steam poprzez głosowanie. W każdej rundzie (rozstrzygane są cyklicznie mniej więcej co miesiąc) do rywalizacji przystępuje kilkaset pozycji. Najbliższy finał planowany jest na początek przyszłego tygodnia. – „Afterfall:Insanity zajmuje obecnie piąte miejsce w zestawieniu, co otwiera mu drogę do debiutu na Steam – twierdzi Majka. Sprzedaż w kanale elektronicznym gwarantuje producentom gier znacznie większe zyski. Odpadają bowiem koszty tłoczenia gry, opakowań, transportu itp.

Konsola też będzie

Prezes Nicolas Games wciąż podtrzymuje, że „Afterfall:Insanity" zostanie również wydany w wersji na konsolę Xbox360 (do tej pory ukazał się jedynie w wersji na komputery PC). – Finalizujemy rozmowy z amerykańskim wydawcą. Spodziewam się, że do końca miesiąca podpiszemy umowę – oświadcza. Nie zdradza nazwy partnera.

Przyznaje, że ze względu na cykl produkcyjny (tytuł musi przed premierą uzyskać jeszcze certyfikację Microsoft) konsolowy „Afterfall:Insanity" może trafić na rynek najwcześniej wiosną 2013 r.

W sukces sprzedażowy polskiej gry, który w konsekwencji powinien przełożyć się również na wyniki finansowe Nicolas Games (w I półroczu spółka miała 0,78 mln zł przychodów i 0,15 mln zł zysku netto) a ostatecznie na wzrost kapitalizacji, zdają się też wierzyć akcjonariusze spółki (oficjalnie żaden nie posiada więcej niż 5 proc. kapitału). Na ich żądanie (pod wnioskiem podpisało się kilku udziałowców) na najbliższym walnym zgromadzeniu głosowany będzie projekt uchwały o upoważnieniu zarządu do podjęcia działań zmierzających do wprowadzenia spółki na główny parkiet. Obecnie wartość rynkowa spółki wynosi ok. 8 mln zł. Tymczasem minimalna kapitalizacja pozwalająca na przeprowadzkę na GPW to 12 mln euro czyli ok. 50 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.