REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Artifex Mundi uspokaja inwestorów

Komunikat o rozwiązaniu spółki Artifex Mundi Investments Grudziński i Wspólnicy zaniepokoił rynek. – Ten krok ma charakter techniczny - uspokaja zarząd. Sygnalizuje, że w przyszłości widzi siebie po popytowej stronie rynku.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Kurs spółki Artifex Mundi od czasu ubiegłorocznego debiutu mocno spadł. Przecena przybrała na sile kilka dni temu po komunikacie o decyzji o rozwiązaniu spółki Artifex Mundi Investments Grudziński i Wspólnicy spółka jawna. Po zrealizowaniu tego kroku spółka ta nie będzie już akcjonariuszem giełdowego Artifeksu. Co to w praktyce oznacza?

- Akcje dotychczas posiadane przez AMI, stanowiące 43,11 proc. udziału w kapitale zakładowym Artifex Mundi, w wyniku rozwiązania spółki przejdą na własność dotychczasowych trzynastu wspólników tejże spółki, w głównej mierze założycieli i wieloletnich pracowników Artifex Mundi, członków jej zarządu i rady nadzorczej – informuje prezes Tomasz Grudziński. Dodaje, że rozdzielenie pakietu akcji nie oznacza, iż poszczególni wspólnicy AMI planują sprzedaż swoich pakietów.

- Od strony formalnej dalej będzie obowiązywać nas lock-up, który przejdzie z AMI na nowych właścicieli akcji. Przede wszystkim jednak obecną wycenę giełdową uważamy za bardzo niską. Osobiście w ostatnim czasie nabyłem pakiet akcji spółki z giełdy. W przyszłości również widzę siebie po stronie popytowej rynku, podobnie nastawienie, z tego co mi wiadomo, mają inni założyciele i kluczowi pracownicy Artifex Mundi – podkreśla prezes.

W piątek przed godz. 10 kurs spółki spada o 3,2 proc. do 9,2 zł. Wolumen obrotu nie jest duży.

Artifex Mundi jest jednym z największych wydawców i producentów gier przygodowych. Prowadzi działalność w trzech segmentach biznesu. Podstawowym źródłem przychodów i zysków jest działalność wydawnicza i inwestycyjna w obszarze tzw. gier HOPA. Drugi  obszar to  segment gier F2P, a trzecim jest produkcja gier premium innych niż HOPA.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA