REKLAMA
REKLAMA

Technologie

BioMaxima: Zarząd liczy na dalszy wzrost przychodów

BioMaxima, notowany na NewConnect producent podłoży mikrobiologicznych oraz odczynników i aparatury do diagnostyki in vitro, w I kwartale miał 7,1 mln zł przychodów, o 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Od początku stycznia notowania lubelskiej firmy BioMaxima poszybowały w górę o około 25 proc.

Foto: Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski
Foto: GG Parkiet

Największa dynamika wzrostu została zanotowana w segmencie mikrobiologii. Obroty z eksportu wzrosły z kolei o 63 proc., do 1,9 mln zł.

– Wyniki odzwierciedlają wpływ dotychczasowych zmian w strukturze zespołu handlowego oraz pracy nad integracją firmy. Widać także efekty poszerzonej grupy kontrahentów w kraju, co przekłada się chociażby na wartość wygranych postępowań przetargowych. Można również zauważyć, że rośnie eksport realizowany w nowej, połączonej sieci dystrybutorów – ocenia Łukasz Urban, prezes BioMaximy. – Nadal inwestujemy w obecność na targach i dostępność obcojęzycznych materiałów o naszej ofercie oraz promujemy ofertę przemysłową za granicą. Liczymy więc, że trend wzrostowy się utrzyma – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA