Technologie

Vivid Games: 2018 będzie dla bydgoskiego studia pracowitym rokiem

Rok 2018 będzie kolejnym, w którym wartość rynku gier mobilnych wzrośnie i osiągnie niemal 53 mld USD – prognozuje firma Newzoo. Sektor gier mobilnych ma stanowić w kolejnych latach coraz większy odsetek całego rynku, dochodząc w 2020 r. do 40 proc.

Remigiusz Kościelny to prezes i wiodący akcjonariusz Vivid Games.

Foto: Archiwum

 

– Nadal najbardziej dochodowymi pozostają gry w modelu free to play (darmowe, z opcją mikropłatności – red.), kluczowym także dla Vivid Games – komentuje Remigiusz Kościelny, prezes i akcjonariusz tej spółki. Najbliższe miesiące będą dla niej bardzo ważne. W I półroczu planuje wydać trzy duże tytuły: „Space Pioneer", „Metal Fist" i „Gravity Rider". – Rozpoczniemy także prace nad dwoma kluczowymi projektami technologicznymi, które otrzymały wsparcie z programu Game INN. Ponadto nieustannie prowadzimy selekcję gier napływających do Vivid Games Publishing – podkreśla prezes Kościelny. Liczy, że suma tych wszystkich działań pozwoli spółce zaliczyć 2018 r. do udanych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.