Magazyn murowany czy mobilny?

Prowadzenie biznesu wymaga niejednokrotnie dodatkowej przestrzeni magazynowej. Na rynku pojawiają się jednak nowe rozwiązania, które mogą stanowić dobrą alternatywę dla klasycznych betonowych obiektów. Okazuje się, że niektóre z nich są nie tylko tańsze, ale przede wszystkim wielofunkcyjne i dające możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Publikacja: 26.09.2018 16:40

Magazyn murowany czy mobilny?

Magazyn murowany

 

Decyzja o zbudowaniu własnej hali to poważna inwestycja. Niezależnie od tego na jaką konstrukcję się zdecydujemy, to jeśli budynek ma być stały, jego budowa wiąże się z ogromnymi kosztami i konsekwencjami. Poza dużym budżetem, potrzebujemy również szczegółowego planu zagospodarowania, by hala służyła nam zawsze, niezależnie od sytuacji logistycznej, w której się znajduje nasza firma. Musimy przewidzieć, ile miejsca potrzebujemy, czy pomieścimy towar wtedy, kiedy wzrośnie produkcja i zapotrzebowanie w przyszłości. Rozbudowa budynku, to znów pieniądze, które musimy wliczyć do całości projektu. Kolejny aspekt, to wysokie koszty eksploatacji - przede wszystkim ogrzewania i oświetlenia. Nie każda konstrukcja może posiadać okna stanowiące źródło doświetlenia w ciągu dnia. Nie zapomnijmy także o formalnościach - postawienie murowanego budynku wiąże się z odpowiednimi zgodami i zaświadczeniami, dlatego nie jest to opcja dla tych, którym zależy na czasie. Nie chcemy nawet wspominać o scenariuszu, kiedy okaże się, że nasz projekt nie spełnia odpowiednich wymogów. Ciężko mówić o elastyczności budynku, kiedy jego główną zaletą jest stałość.

 

Od problemu do rozwiązania

 

Kiedy okazało się, że magazyny murowane to nie jest opcja dla każdego i nie każdemu się opłaca (np. przedsiębiorcom sezonowym), to na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie - namiotowe hale składowe. Jak nietrudno się domyślić, takie obiekty są odpowiedzią na wszystkie bolączki przedsiębiorców, którzy nie mogli lub nie chcieli skorzystać z tradycyjnych do tej pory rozwiązań. Największym argumentem przeciwko hali murowanej jest brak elastyczności - ciężko nam przewidzieć, jakie potrzeby będzie miała nasza firma za kilka lat. Z tego powodu swoją zdecydowaną przewagę buduje w tej kwestii mobilna hala magazynowa. Taka nowoczesna konstrukcja jest lekka, co oznacza, że można ją w krótkim czasie rozebrać i postawić w innym miejscu. Dodatkowo, jak czytamy na stronie dostawcy namiotów Rekord (więcej: http://www.halenamiotowe.com.pl/hale-magazynowe-namioty-magazynowe/), rozbudowa takiego stelażu nie stanowi najmniejszego problemu i nie wiąże się z tak wysokimi kosztami, jak w przypadku murowanego budynku. Co więcej, postawienie namiotu nie wiąże się z uzyskiwaniem dodatkowych zgód i pozwoleń - to daje przedsiębiorcom wolność w zakresie mobilności i znacznie skraca czas realizacji całego przedsięwzięcia. Pamiętajmy, że konstrukcja namiotowa nie posiada filarów, ani słupów, co pozwala na wydobycie jeszcze większej przestrzeni i jej indywidualne zagospodarowanie.

 

Zanim podejmiemy decyzję, które rozwiązanie jest dla nas korzystniejsze, powinniśmy przeanalizować swoje potrzeby. Jeśli jesteśmy w stanie przewidzieć odpowiednią pojemność i powierzchnię z wyprzedzeniem i zależy nam na jednej stałej lokalizacji, a do tego możemy sobie pozwolić na dłuższe procedury - nie ma przeciwskazań, aby zdecydować się na konstrukcję murowaną. Kiedy jednak startujemy ze swoim biznesem i nie do końca potrafimy ocenić zapotrzebowanie, a do tego chcemy mieć możliwość zmiany położenia magazynu lub zależy nam na czasie - bez wahania wybierzmy opcję mobilnego namiotu wysokiej jakości.

Recenzje
Czy powinniśmy przestać się bać apokalipsy klimatycznej?
Recenzje
Mandat niebios dla Xi Jinpinga
Recenzje
Oligarcha, który mierzył znacznie za wysoko
Recenzje
Owocne dialogi człowieka i chatbota
Recenzje
Prywatyzacja wojny po rosyjsku, czyli Wagner podbija Afrykę
Recenzje
Jak pobudzić kreatywność?