Materiał Partnera

5 sposobów na motywację pracowników

Przedsiębiorcy nieustannie szukają skutecznych sposobów na optymalizację procesów w firmie i zwiększenie jej wydajności. Odpowiednie narzędzia i dobrze przemyślany biznesplan nie wystarczy. Kluczem do sukcesu okazuje się czynnik ludzki. Zgrany i zmotywowany zespół to gwarancja nie tylko dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, ale także większych możliwości jego rozwoju. Na jakie techniki motywacyjne postawić? Które z nich wykazują się największą skutecznością? Podpowiadamy.

Grupa PZU: zysk najwyższy od 12 lat, rekordowa składka

Blisko 3,34 mld zł zysku netto wypracowała Grupa PZU w roku 2021. To najwyższy wynik od 12 lat. Największy polski ubezpieczyciel zebrał też w ubiegłym roku rekordową w swojej historii składkę w wysokości 25,1 mld zł. Grupa PZU bardzo sprawnie wdraża ogłoszoną rok temu nową strategię i rozwija swój biznes na rynkach ubezpieczeniowym, bankowym, inwestycyjnym.

Prefabrykowane wiązary dachowe - wady i zalety

Każdą technologię wykorzystywaną w budowie domu cechują różne wady i zalety. Jak jest w przypadku prefabrykowanych wiązarów dachowych? Sprawdź jakie są ich plusy i minusy oraz w jakich inwestycjach sprawdzą się najlepiej, a w jakich lepiej z nich zrezygnować.

PolsatNews.pl – serwis informacyjny skrojony na miarę naszych potrzeb

Serwis PolsatNews.pl pojawił się na polskiej scenie medialnej niecałe 6 lat temu i od tamtej pory dla wielu czytelników stanowi najbardziej wiarygodne źródło wiadomości z Polski i ze świata, co nie jest absolutnie przypadkowe. Użytkownicy portalu otrzymują pełen pakiet rzetelnych i sprawdzonych informacji, wywiadów oraz opinii ekspertów, do których dostęp jest niemalże błyskawiczny.

Czy pieniądze łączą państwa skandynawskie?

Norwegia, Dania i Szwecja mają ze sobą znacznie więcej wspólnego niż położenie geograficzne – każde z tych państw leży na Półwyspie Skandynawskim. Dodatkowo waluty tych krajów mają wspólny mianownik w postaci słowa „korona”. Nie jest to oczywiście przypadek, albo pomyłka – te trzy kraje łączy wspólna historia oraz dawne czasy unii monetarnej. Dzisiaj w Norwegii płacimy koronami norweskimi, w Danii koronami duńskimi, a w Szwecji koronami szwedzkimi, jednak zanim doszło do tego etapu, na tych terenach obowiązywała jedna waluta. O tym skąd wzięły się korony w państwach skandynawskich, dowiesz się z tego artykułu.

Jak rozliczyć kurs walut dla potrzeb podatku VAT?

Przeliczanie kursu walut dla potrzeb podatku VAT zostały określone w art. 31a ust. 1 i 2 ustawy o VAT. W styczniu 2021 weszły w życie przepisy, które umożliwiają podatnikowi wybór zasad przeliczania kursu dla potrzeb podatku VAT.

Nowoczesne kasy fiskalne online Novitus w wydaniu stacjonarnym i mobilnym

Rozwój branż handlowych i usługowych oraz współczesnych technologii sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po nowoczesne, przyjazne w użyciu i naprawdę wydajne rozwiązania. Dotyczy to również urządzeń rejestrujących. W takiej sytuacji podatnicy wybierają modele sprawdzonych, uznanych marek. Choćby polskiego producenta Novitus, oferującego kasy fiskalne zarówno dla stacjonarnych, jak i mobilnych działalności gospodarczych. Na które konkretnie warto zwrócić uwagę i dlaczego?

Co warto wiedzieć o Euro? Ciekawostki i krótka historia europejskiej waluty

Euro jest jedną z najważniejszy walut. Jest drugą walutą świata pod względem ilości transakcji kupna - sprzedaży euro. Co warto wiedzieć o tej walucie? Przedstawiamy kilka ciekawostek na temat euro.

Którą agencję wybrać do pozycjonowania stron w Niemczech?

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej wykazują chęć ekspansji na zagraniczne rynki, które z gospodarczego punktu widzenia stają się coraz bardziej atrakcyjne. Należy jednak pamiętać, że nasze rodzime realia znacznie różnią się od standardów przyjętych na Zachodzie, a osiągnięcie sukcesu w Polsce wcale nie gwarantuje równie dobrych wyników w krajach DACH. Warto zatem skorzystać ze skutecznych narzędzi marketingowych, w tym m.in. pozycjonowania stron internetowych. Należy jednak pamiętać, że optymalizacja witryn z myślą o niemieckojęzycznej wyszukiwarce przebiega nieco inaczej niż w Polsce.

Czy przenośny defibrylator AED jest w pełni bezpieczny dla zdrowia?

Wokół defibrylatorów AED narosło wiele wątpliwości. Nie brakuje osób, które twierdzą, że istnieją dziesiątki, a może i setki scenariuszy, kiedy nie wolno ich stosować. Ile w tym prawdy? Jak właściwie używać AED? Sprawdźmy!