Materiał Partnera

Jak w zakresie zrównoważonego rozwoju działa czołowy deweloper w Polsce – Raport ESG ROBYG za 2022 rok

Obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 27% z roku na rok, wzrost udziału energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych o ponad 30%, a także 100% osiedli wyposażonych w elementy wspierające bioróżnorodność i w co najmniej 5 rozwiązań niskoemisyjnych – oto niektóre z osiągnięć Grupy ROBYG w 2022 roku. Deweloper opublikował właśnie drugi w historii Raport ESG.

Raportowanie zrównoważonego rozwoju. Przygotowania – czas start!

Przedsiębiorstwom, które dotąd nie podlegały obowiązkowi raportowania niefinansowego, ale na mocy unijnych regulacji zostaną nim objęte w najbliższych latach, może się wydawać, że perspektywa przygotowania pierwszych raportów uwzględniających czynniki ESG jest dość odległa. Zegar jednak już tyka.

ESG – sprawdzian kondycji korporacji i odpowiedź na współczesne wyzwania w obszarze HR

Zanim kolejne zjawiska na rynku pracy podbiją media społecznościowe, warto zastanowić się, co stoi za #greatresignation czy #quietquitting i jakie wnioski może z nich wyciągnąć świadomy lider HR – wskazuje Artur Miernik, partner EY Polska, lider Praktyki Workforce Advisory w ramach People Advisory Services.

Którą agencję wybrać do pozycjonowania stron w Niemczech?

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej wykazują chęć ekspansji na zagraniczne rynki, które z gospodarczego punktu widzenia stają się coraz bardziej atrakcyjne. Należy jednak pamiętać, że nasze rodzime realia znacznie różnią się od standardów przyjętych na Zachodzie, a osiągnięcie sukcesu w Polsce wcale nie gwarantuje równie dobrych wyników w krajach DACH. Warto zatem skorzystać ze skutecznych narzędzi marketingowych, w tym m.in. pozycjonowania stron internetowych. Należy jednak pamiętać, że optymalizacja witryn z myślą o niemieckojęzycznej wyszukiwarce przebiega nieco inaczej niż w Polsce.

Bank Pekao S.A.: liderzy w centrum uwagi

Czerwiec to dla menedżerów i liderów Banku Pekao czas intensywnych szkoleń. Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja Leadership Network 2.0, czyli wykładów i zadań rozwojowych w ramach Akademii Przywództwa i Akademii Menedżera Detalu, które mają na celu poszerzenie kompetencji zawodowych kadry zarządzającej banku i wzmocnienie cech liderów na miarę XXI wieku.

5 sposobów na motywację pracowników

Przedsiębiorcy nieustannie szukają skutecznych sposobów na optymalizację procesów w firmie i zwiększenie jej wydajności. Odpowiednie narzędzia i dobrze przemyślany biznesplan nie wystarczy. Kluczem do sukcesu okazuje się czynnik ludzki. Zgrany i zmotywowany zespół to gwarancja nie tylko dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, ale także większych możliwości jego rozwoju. Na jakie techniki motywacyjne postawić? Które z nich wykazują się największą skutecznością? Podpowiadamy.

Prefabrykowane wiązary dachowe - wady i zalety

Każdą technologię wykorzystywaną w budowie domu cechują różne wady i zalety. Jak jest w przypadku prefabrykowanych wiązarów dachowych? Sprawdź jakie są ich plusy i minusy oraz w jakich inwestycjach sprawdzą się najlepiej, a w jakich lepiej z nich zrezygnować.

PolsatNews.pl – serwis informacyjny skrojony na miarę naszych potrzeb

Serwis PolsatNews.pl pojawił się na polskiej scenie medialnej niecałe 6 lat temu i od tamtej pory dla wielu czytelników stanowi najbardziej wiarygodne źródło wiadomości z Polski i ze świata, co nie jest absolutnie przypadkowe. Użytkownicy portalu otrzymują pełen pakiet rzetelnych i sprawdzonych informacji, wywiadów oraz opinii ekspertów, do których dostęp jest niemalże błyskawiczny.

Czy pieniądze łączą państwa skandynawskie?

Norwegia, Dania i Szwecja mają ze sobą znacznie więcej wspólnego niż położenie geograficzne – każde z tych państw leży na Półwyspie Skandynawskim. Dodatkowo waluty tych krajów mają wspólny mianownik w postaci słowa „korona”. Nie jest to oczywiście przypadek, albo pomyłka – te trzy kraje łączy wspólna historia oraz dawne czasy unii monetarnej. Dzisiaj w Norwegii płacimy koronami norweskimi, w Danii koronami duńskimi, a w Szwecji koronami szwedzkimi, jednak zanim doszło do tego etapu, na tych terenach obowiązywała jedna waluta. O tym skąd wzięły się korony w państwach skandynawskich, dowiesz się z tego artykułu.

Jak rozliczyć kurs walut dla potrzeb podatku VAT?

Przeliczanie kursu walut dla potrzeb podatku VAT zostały określone w art. 31a ust. 1 i 2 ustawy o VAT. W styczniu 2021 weszły w życie przepisy, które umożliwiają podatnikowi wybór zasad przeliczania kursu dla potrzeb podatku VAT.