Surowce i paliwa

JSW: Cała para w koks

Największa spółka węglowa wydobywająca węgiel koksujący notuje poprawę wyników finansowych w III kwartale. To efekt rosnących cen sprzedaży węgla metalurgicznego o 45,2 proc., a także wzrostu średnich cen sprzedaży koksu o 15,1 proc. A to z kolei pochodna m.in. rosnącego zapotrzebowania na rynku chińskim.
Foto: materiały prasowe

Jastrzębska Spółka Węglowa zapowiada zmniejszenie wydobycia węgla energetycznego i stopniowe przechodzenie na model funkcjonowania w kierunku zwiększania udziału produkcji węgla koksowego.

Patrząc na same wyniki, zysk netto JSW wyniósł w III kwartale 267,8 mln zł. Na taki wynik przełożyły się większe o 18 proc. przychody ze sprzedaży, które ukształtowały się na poziomie 2,579 mld zł. Wynik EBITDA grupy JSW w omawianym okresie wyniósł 659,2 mln zł wobec 151,5 mln zł w II kwartale tego roku. W III kwartale wyraźnie wrosła cena sprzedaży węgla metalurgicznego o 45,2 proc., a także średnia cena sprzedaży koksu o 15,1 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.