Surowce i paliwa

Unimot: Wzrosną inwestycje

Grupa stawia na stacje, OZE i gaz.
Foto: materiały prasowe

W najbliższych kwartałach Unimot chce położyć największy nacisk na rozwój sieci stacji paliw Avia oraz biznesu odnawialnych źródeł energii i gazu ziemnego. – W zakresie sieci Avia, poza klasycznym modelem franczyzowym oraz modelem dzierżawy, gdzie mamy pozytywne doświadczenia – przyglądamy się obiektom pod kątem ich ewentualnego nabycia. Jeśli chodzi natomiast o OZE – m.in. patrzymy na możliwości zaangażowania się w development farm fotowoltaicznych – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Obecnie grupa zarządza 56 stacjami Avia w Polsce i 10 na Ukrainie. Do końca tego roku miała ich mieć w naszym kraju ok. 100. Dziś już wiadomo, że tego celu nie uda się zrealizować pomimo mających nastąpić w najbliższych tygodniach otwarć kolejnych obiektów. Opóźnienia są konsekwencją koncentracji na pozyskiwaniu nowych placówek jedynie w dobrych lokalizacjach. Tym samym realizację założonego celu przeniesiono na koniec 2021 r. Według zarządu sieć będzie rentowna po przekroczeniu pułapu 70 obiektów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.