REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

KGHM: Klincz mocarstw steruje notowaniami

Kurs KGHM rósł w poniedziałek o nawet 5,8 proc., do 88,5 zł, rosły także notowania innych globalnych koncernów górniczych.
Foto: Bloomberg

Co prawda samą miedź ominęły mocniejsze podwyżki wyceny, ale u inwestorów pojawił się optymizm: przeważa dziś nadzieja na dojście do porozumienia Stanów Zjednoczonych i Chin. Toczona przez gospodarcze mocarstwa wojna handlowa od miesięcy trzęsie rynkami. Poza komentarzami o postępie w negocjacjach na nastroje inwestorów pozytywnie wpłynęły dane makro z Chin, które są największym konsumentem miedzi. Ponadto niepokoje w Chile rodzą obawy o podaż.

W kwietniu miedź na giełdzie w Londynie wyceniana była na ponad 6,5 tys. USD za tonę, ale do czerwca kurs zjechał do 5,8 tys. USD. Od tego czasu cena porusza się w konsolidacji, w przedziale 5,6–6 tys. USD. W ciągu ostatniego miesiąca notowania wzrosły o prawie 4 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA