Surowce i paliwa

Grupa Lotos ma porozumienie z częścią załogi

Zakończono negocjacje z pracownikami, którzy znajdą się poza koncernem multienergetycznym.

Zofia Paryła, prezes Lotosu.

Foto: materiały prasowe

Zarząd Lotosu doszedł do porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie świadczeń i zabezpieczeń dla pracowników firm należących dziś do gdańskiej grupy kapitałowej, a które docelowo znajdą się poza powstającym koncernem multienergetycznym budowanym przez Orlen. Jednym z kluczowych zabezpieczeń jest 36-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia. Ponadto utrzymane zostaną: dotychczasowe warunki pracy i płacy, wewnątrzzakładowe źródła prawa pracy, świadczenia socjalne oraz zasady realizacji praw reprezentacji pracowników u pracodawcy. Wreszcie pracownicy posiadający co najmniej roczny staż pracy otrzymają jednorazowe świadczenie, opiewające na taką samą kwotę.

Konieczne zatwierdzanie

Właśnie wynegocjowane świadczenia i zabezpieczenia obejmą pracowników firm: Lotos Paliwa, Lotos Infrastruktura, Lotos Terminale, RCEkoenergia, Lotos Biopaliwa, Lotos-Air BP Polska oraz południowych oddziałów Lotos Asfalt. Według związkowców to ok. 750 osób. Liczba ta może jeszcze wzrosnąć o ok. 50 pracowników z centrum finansowego koncernu, co do których nie wiadomo, w jakich strukturach się ostatecznie znajdą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.