Surowce i paliwa

Udziałowcy Lotosu zdecydują o fuzji z Orlenem

Rynek chce szczegółowych wycen. Gdańska spółka przekonuje, że trzeba na nie poczekać.
Foto: Bloomberg

Czwartkowe walne zgromadzenie Lotosu ma być kolejnym krokiem w drodze do budowy koncernu multienergetycznego pod przewodnictwem Orlenu. Tymczasem na rynku pojawia się coraz więcej wątpliwości dotyczących sensu fuzji tych podmiotów. Zgłaszają je giełdowi inwestorzy, analitycy, prawnicy oraz pracownicy i związki zawodowe Lotosu.

Najlepsza opcja

– Zapoznając się z treścią uchwał planowanych do głosowania na walnym zgromadzeniu Lotosu człowiek nie ma wątpliwości, że są one kluczowe dla dalszego funkcjonowania podmiotu. Dziwi jednak, że zostały one skonstruowane na tak dużym poziomie ogólności, co może godzić w powagę rzeczy – mówi dr Marcin Śledzikowski, radca prawny i partner w SDZLEGAL Schindhelm z Wrocławia współpracujący z akcjonariuszami mniejszościowymi Lotosu i innych giełdowych spółek.

Czytaj także: Lotos musi określić cenę zbycia

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.