Surowce i paliwa

Inwestorzy oczekują poprawy sytuacji JSW

Ten tydzień rozpoczął się od szaleńczego rajdu w górę notowań węglowej spółki. Na razie jednak sytuacja rynkowa pozostaje ekstremalnie trudna.
Foto: materiały prasowe

Wzrost o 34 proc., do 21,70 zł kursu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w miniony poniedziałek można uznać za ewenement. Tego dnia nie pojawiły się żadne oficjalne informacje, które mogłyby zaważyć na wycenie tej spółki. Również we wtorek notowania JSW przed południem mocno pięły się w górę, rosnąc nawet o 24 proc., do 26,94 zł. Jednak pod koniec dnia kurs zaczął solidnie spadać.

Według analityków inwestorzy żywią się nadzieją na rychłą poprawę sytuacji producenta węgla koksowego. Zwracają jednak uwagę, że jak na razie otoczenie rynkowe pozostaje bardzo trudne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.