REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orlen, PGE. Współpraca na morzu

PKN Orlen i PGE podpisały list intencyjny o współpracy przy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
Foto: Adobestock

Ma on m.in. stanowić podstawę do wymiany wiedzy i pozyskiwania danych niezbędnych do realizacji inwestycji w branży offshore oraz wspólnych przygotowań do realizacji projektów w zakresie infrastruktury morskiej i logistyki dostaw. Koncerny nie wykluczają też kooperacji przy projektowaniu i budowie infrastruktury przyłączeniowej oraz koordynacji działań mających na celu wypełnienie wymagań dotyczących dostaw materiałów i usług w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Ponadto współpraca może obejmować działania na rzecz maksymalizacji polskich komponentów w realizowanych projektach i public relations.

– Liczymy, że dzięki wykorzystaniu efektu synergii uda nam się zdynamizować proces tak, by energia z wiatraków na morzu jak najszybciej zasiliła polski system elektroenergetyczny – mówi Henryk Baranowski, prezes PGE. Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, oczekuje z kolei optymalizacji: kosztów, rozwiązań sieciowych i technicznych oraz logistyki morskiej. – Partnerstwo pozwoli też na ujednolicenie i wzmocnienie komunikacji, m.in. poprzez wspólne rozmowy z organizacjami społecznymi oraz dostawcami kluczowych elementów – twierdzi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA