Surowce i paliwa

Orlen: Kolejne zarzuty

Funkcjonariusze CBA dokonali kolejnych zatrzymań w ramach śledztwa dotyczącego niegospodarności w PKN Orlen.
Foto: materiały prasowe

Objęły one sześć osób, w tym powtórnie Jacka K., prezesa koncernu w latach 2008–2015. Zarzuty wobec niego uzupełniono o czyn polegający m.in. na wyrządzeniu Orlenowi szkody majątkowej w wyniku niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Chodzi o pokrycie przez spółkę kosztów wyjazdu, który nie miał charakteru wyjazdu służbowego, w kwocie przekraczającej 0,5 mln zł.

Wśród zatrzymanych były ponadto osoby reprezentujące podmioty współpracujące z Orlenem przy organizacji eventów oraz imprez sportowych i kulturalnych. Czterem z nich, związanym z jedną z agencji reklamowych, przedstawiono zarzuty przywłaszczenia środków, jakie winny być zwrócone do Orlenu w związku z dystrybucją biletów na imprezę Verva Street Racing. Ponadto pięciu osobom przedstawiono zarzut poświadczenia nieprawdy w związku z wystawieniem faktur za świadczenie usług przy organizacji imprezy Orlen Warsaw Maraton, które nie zostały wykonane. Wobec przesłuchanych prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenia majątkowe w kwotach od 20 tys. do 300 tys. zł. Zarzucane czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.