Surowce i paliwa

JSW: Rozkręcają się prace przy budowie kopalni

Jastrzębska Spółka Węglowa chce jak najszybciej uruchomić wydobycie z nowego pokładu węgla w budowanej kopalni na złożu Bzie-Dębina.
Foto: Bloomberg

Spółka informuje, że przekierowała do pracy w tym terenie część pracowników z innej kopalni i zintensyfikowała prowadzenie robót przygotowawczych. – Dzięki temu przyspieszono roboty drążeniowe, umożliwiając szybsze rozpoczęcie wydobycia ze złoża. Przesunięcie robót w harmonogramie powinno spowodować przyspieszenie rozpoczęcia eksploatacji pokładów węgla, które aktualnie planowane jest pod koniec 2021 r. – zapowiada zarząd JSW.

Według deklaracji spółki w 2023 r. planowane wydobycie wyniesie około 0,5 mln ton węgla, a docelowo od 2029 r. planowane jest uzyskanie rocznego wydobycia tej kopalni na poziomie około 2 mln ton.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.