Surowce i paliwa

Lotos: Trwa analiza projektu Polimery Police

Lotos prowadzi analizy dotyczące dalszego rozwoju, m.in. w kierunku branży petrochemicznej. Dzięki temu chciałby doprowadzić do dywersyfikacji swojej podstawowej działalności, czyli prowadzenia biznesu rafineryjnego.

Mateusz Bonca, prezes Grupy Lotos.

Foto: materiały prasowe

W związku z tym pod koniec kwietnia spółka podpisała z Grupą Azoty list intencyjny w sprawie jej potencjalnego udziału we współfinansowaniu projektu Polimery Police. Negocjacje dotyczą objęcia przez Lotos akcji firmy celowej PDH Polska o wartości do 500 mln zł.

– W chwili obecnej prowadzone są analizy projektu Polimery Police i potencjalnego udziału kapitałowego Grupy Lotos w realizowanej inwestycji przez spółkę PDH Polska zgodnie z założeniami podpisanego listu intencyjnego – informuje Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy gdańskiego koncernu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.