Orlen cieszy się największą sympatią

Sieć stacji paliw Orlenu cieszy się w Polsce największą sympatią zarówno wśród kierowców, jak i osób niebędących kierowcami – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS).

Publikacja: 26.07.2019 05:00

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Foto: Archiwum

Taką ocenę wydała aż połowa respondentów. Kolejne miejsca w tym zestawieniu zajęły obiekty działające pod markami: BP (32 proc.), Shell (25 proc.), Lotos (24 proc.), Huzar (18 proc.), Circle K (16 proc.), Amic (15 proc.) i Moya (12 proc.). Inne sieci w badaniu nie były brane pod uwagę.

Jak zauważają specjaliści z IBRiS, polska gospodarka rozwija się dynamicznie i to wykorzystują stacje paliw, stale poszerzając swoją ofertę i jakość usług tak, aby trafić w gusta coraz bardziej wymagającego i zamożnego konsumenta. Poziom sympatii w dużej mierze jest skorelowany z liczbą stacji posiadanych przez poszczególne koncerny. Większe sieci dostawały co do zasady więcej pozytywnych ocen niż mniejsze.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Surowce i paliwa
O ile wzrosną pensje górników?
Surowce i paliwa
Przetwórcy odpadów skupiają się na pełnym wykorzystaniu mocy
Surowce i paliwa
Więcej węgla, niższe przychody. JSW pod presją otoczenia
Surowce i paliwa
Cła na import miedzi do USA bez wpływu na KGHM
Surowce i paliwa
Orlen z rekordową wyceną. 100 mld zł po raz pierwszy. Co dalej?
Surowce i paliwa
Rząd ostatecznie kończy z pomysłem wydzielenia węgla. Jest inny plan