Surowce i paliwa

Unimot: Energia słoneczna ma przynieść profity

Giełdowa spółka, poprzez zależny Unimot Energia i Gaz, rozpoczęła w Polsce sprzedaż instalacji fotowoltaicznych na zarządzanych przez siebie stacjach paliw Avia.

Unimot, na czele którego stoi Adam Sikorski, dąży do istotnej dywersyfikacji prowadzonej działalności.

Foto: materiały prasowe

Dzięki przygotowanej ofercie chce nie tylko zaistnieć w tej branży, ale i osiągać w niej istotne przychody. – Zdajemy sobie sprawę, że okres letni jest idealnym terminem na instalowanie paneli słonecznych, dlatego czerwiec to dla nas czas bardzo intensywnej pracy, która przynosi efekty w postacie pierwszych umów dla marki Avia Solar na instalacje fotowoltaiczne. Możemy się pochwalić, że od początku startu projektu mamy ze wszystkich źródeł pozyskiwania klientów zakontraktowane instalacje o mocy ponad 100 kW (kilowat) – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Usługa skierowana jest zarówno dla klientów biznesowych, jak i detalicznych. Przy jej przygotowywaniu grupa wykorzystuje doświadczenie zdobyte w handlu prowadzonym na rynku energii elektrycznej i gazu. Do końca 2023 r. grupa planuje osiągnąć 69 MWp (megawat peak) zainstalowanej mocy. Dzięki temu w najbliższych niespełna czterech latach chce wypracować 276 mln zł przychodów. W realizacji tego celu ma pomóc wsparcie ok. 150 handlowców i ponad 100 ekip instalacyjnych w całej Polsce.

Dziś podstawowym biznesem Unimotu jest handel olejem napędowym i biopaliwami, który zapewnia grupie zdecydowaną większość przychodów i zysków. Od pewnego czasu zarząd dąży jednak do istotnej dywersyfikacji prowadzonej działalności. Z tego też powodu udział pozostałych biznesów systematycznie rośnie. Ostatnio grupa weszła w takie obszary działalności jak handel produktami asfaltowymi i ropą naftową. Ponadto Unimot cały czas rozwija sieć stacji paliw Avia w Polsce i na Ukrainie. W I kwartale podstawowy wskaźnik grupy, czyli skorygowany zysk EBITDA, wyniósł 33,5 mln zł, co było rezultatem ponaddwukrotnie lepszym niż rok temu i najwyższym w historii firmy. TRF

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji na stronie:

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.