REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Serinus Energy: Produkcja ropy i gazu rośnie. Straty też

Serinus Energy do największych ubiegłorocznych sukcesów zalicza oddanie do użytku zakładu produkcyjnego gazu Moftinu i rozpoczęcie wydobycia gazu w Rumunii.

Jeffrey Auld, prezes Serinus Energy.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Ponadto w Tunezji ponownie rozpoczęto eksploatację złóż ropy i gazu, po tym jak w wyniku niepokojów społecznych musiała zostać czasowo zatrzymana. – Nasze wydobycie w 2019 r. wzrosło o 700 proc., co pociągnęło za sobą wzrost przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, a spółka spłaciła znaczącą część zadłużenia. Wszystkie te osiągnięcia są bardzo ważne, ale prawdopodobnie najistotniejszy jest znaczny wzrost przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej – mówi Jeffrey Auld, prezes Serinus Energy. Zauważa, że zwiększone przepływy pieniężne pozwalają firmie na kolejne odwierty i odkrywanie nowych złóż. Sukcesem zakończyły się m.in. prace przy odwiercie o nazwie Moftinu-1004 w Rumunii. Dzięki temu uzyskano dzienny przepływ gazu w ilości 6 mln stóp sześc., co oznacza wzrost wydobycia błękitnego paliwa w Rumunii o ok. 50 proc. W efekcie Serinus osiąga jeszcze większe przepływy pieniężne, które może wykorzystać do dalszych inwestycji.

Coraz lepsze efekty przynosi działalność w Tunezji. Spółka zapewnia, że wydobycie z tamtejszych złóż jest ponadprzeciętnie opłacalne. Co równie ważne, dotychczas pozyskano z tamtejszych złóż zaledwie 1,2 proc. udokumentowanych zasobów ropy i gazu. Obecnie w Tunezji praca trwa na czterech odwiertach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA