REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Prairie: Nie było rozmów z JSW ws. współpracy po 28 września 2019 r.

Prairie Mining Limited nie prowadziła rozmów i nie była w kontakcie z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) w sprawie potencjalnej współpracy po 28 września 2019 r., podała spółka.
Foto: Bloomberg

"Prarie potwierdza, że od 28 września 2019 r. nie odbyły się żadne rozmowy z Jastrzębską Spółką Węglową i jej pełnomocnikami w sprawie potencjalnej współpracy dotyczącej węglowych projektów Prairie w Polsce. Dodatkowo Prairie potwierdza, że nikt z jej zespołu zarządzającego nie był w kontakcie z JSW od 28 września 2019 r." - czytamy w odpowiedzi spółki na pismo Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Ostatnią formą kontaktu miał być email wysłany do pełnomocnika JSW Krzysztofa Cichockiego z Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak przez prezesa Prairie Iana Middlemasa, na który ten nie otrzymał odpowiedzi, podano także.

W lutym 2019 r. JSW oraz Prairie dokonały zmiany umowy o zachowaniu poufności w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych Prairie w Polsce, wydłużając o ją kolejne 6 miesięcy, tj. do 28 września 2019 roku. W listopadzie 2019 r. JSW podała, że analizuje potencjalne scenariusze współpracy z Prairie, z którą pozostaje nadal w kontakcie.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce - Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA