Surowce i paliwa

W tym roku Unimot liczy na kolejne rekordy

Grupa chce głównie zwiększyć sprzedaż diesla i LPG. Będzie też rozwijać sieć stacji paliw Avia oraz działalność na rynku energii i gazu.

Adam Sikorski, prezes Unimotu, do czynników sprzyjających rozwojowi grupy zalicza stabilny wzrost gospodarczy w Polsce i rosnącą konsumpcję paliw.

Foto: materiały prasowe

W tym roku zarząd Unimotu stawia na zrównoważony wzrost sprzedaży oleju napędowego i gazu LPG. Jednocześnie planuje ograniczyć handel biopaliwami w związku z mniejszą podażą tych produktów na polskim rynku, co z kolei jest efektem zmian legislacyjnych. Kolejnym celem firmy jest znaczące zwiększenie liczby stacji paliw działających pod marką Avia, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Planowane jest również wprowadzenie na rynek nowego konceptu sklepowego i gastronomicznego.

– W spółkach zależnych, zajmujących się energetyką, stawiamy na rozwój usług w dziedzinie fotowoltaiki i dalszy rozwój hurtu również na rynkach trzecich. W spółkach gazowych stawiamy na stabilne budowanie portfela odbiorców – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu. Przypomina, że tegoroczna prognoza skonsolidowanego, skorygowanego zysku EBITDA wynosi 62,3 mln zł. Tym samym jest ona wyższa o 41 proc. od pierwotnie zakładanej w strategii grupy ogłoszonej w 2018 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.