Przemysł

Śnieżka: Popyt przystopował

W ocenie Śnieżki w III kwartale sytuacja związana z pandemią nie miała już istotnego wpływu na wyniki sprzedaży spółek z grupy. Popyt nie był już tak silny jak w poprzednim kwartale i był porównywalny z okresem sprzed pandemii.
Foto: materiały prasowe

– Obecna sytuacja związana z Covid-19 nie wpływa na naszą bieżącą sprzedaż – ani pozytywnie, ani negatywnie. Nie obserwujemy wpływu na przychody w porównaniu z tym, co planowaliśmy – podkreśla Piotr Mikrut, prezes Śnieżki.

Tegoroczny sezon spółka uważa za bardzo udany pod względem sprzedaży i wyników, natomiast ostrożnie podchodzi do przewidywań na 20201 r. – Jest za wcześnie, by formułować oczekiwania odnośnie kolejnego sezonu. Pozytywnym sygnałem są przewidywania analityków, którzy uważają, że polska gospodarka poradzi sobie bardzo dobrze, jeśli chodzi o odbudowę PKB w 2021 r. Jeśli te prognozy się potwierdzą, będzie miało to pozytywne przełożenie na konsumpcję farb – wyjaśnia prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.