REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Ursus. Wierzyciel łatwo nie odpuszcza spółce

W ostatnich dniach komornik znów pojawił się w Ursusie. Lubelska spółka otrzymała decyzję o podjęciu zawieszonego postępowania egzekucyjnego, które zostało wszczęte na wniosek PKO BP.
Foto: materiały prasowe

Zarząd Ursusa w lakonicznym komunikacie zapewnił jedynie, że dołoży wszelkich starań, aby postępowanie egzekucyjne nie wpłynęło negatywnie na prowadzone postępowanie restrukturyzacyjne. Ruch banku to kontynuacja działań sprzed pół roku. Na wniosek tego samego wierzyciela komornik już w marcu wszedł do firmy i próbował zająć część jej majątku w postaci zapasów magazynowych celem wyegzekwowania należności głównej w kwocie 10 mln zł i odsetek. Wówczas na wniosek zarządu Ursusa sąd zawiesił postępowanie. Było to dość łatwe, ponieważ spółka była w trakcie przyspieszonego postępowania układowego, co dawało jej ochronę przed wierzycielami.

W Ursusie cały czas trwa walka o przetrwanie, a najbliższe tygodnie mogą być kluczowe dla przyszłości firmy. Trwająca od końca 2018 r. restrukturyzacja stoi bowiem pod znakiem zapytania. Władze firmy muszą walczyć w sądzie o możliwość jej kontynuacji, ponieważ niedawno przyspieszone postępowanie układowe zostało umorzone. Decyzja sądu nie jest prawomocna, bo zarząd wniósł zażalenie. Jakby tego było mało, z początkiem października PKO BP złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Zgodnie z prawem restrukturyzacyjnym w pierwszej kolejności rozpoznany zostanie wniosek restrukturyzacyjny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA