REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Ceny celulozy wsparciem dla marży

W ostatnich dniach akcje Arctic Paperu wróciły do łask inwestorów. Pozytywne nastawienie do walorów spółki to w dużej mierze efekt poprawy otoczenia rynkowego, zwłaszcza korzystnych zmian na rynku celulozy.
Foto: materiały prasowe

Ceny podstawowego surowca, będącego głównym składnikiem kosztów papierniczej grupy, od początku tego roku spadają, a w ostatnich miesiącach zniżki wyraźnie przyspieszyły. Przez ostatnich 12 miesięcy surowiec potaniał o ponad 30 proc. Jak podają analitycy, sprzyja temu duża nadpodaż celulozy na rynku.

– Od II kwartału obserwujemy załamanie na tym rynku i rekordowy poziom zapasów w chińskich portach – wskazuje Krystian Brymora, analityk DM BDM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA