Przemysł

Amica z potencjałem do zwyżki

Zdaniem analityków Noble Securities akcje producenta sprzętu AGD oferują potencjał wzrostowy. W związku z tym zalecają kupowanie papierów spółki wyceniając je na 222 zł.
Foto: materiały prasowe

W trakcie środowej sesji za akcje Amiki płacono na rynku około 160 zł.

Zdaniem autorów rekomendacji dywersyfikacja geograficzna sprzedaży i konsekwentne budowanie pozycji na nowych rynkach zachodnioeuropejskich zaczynają przynosić efekty.- Przy spowolnieniu sprzedaży w Polsce i w Niemczech oraz niższych przychodach w UK (efekt słabego funta), rolę silnika napędzającego sprzedaż przejęły rynek rosyjski oraz francuski. Mamy świadomość niestabilności popytu na rynku rosyjskim oraz liczymy się ze spadkiem (wysokich) udziałów w kraju, jednak oczekujemy odbudowania sprzedaży w Niemczech i powrotu wzrostów w UK już w II półroczu 2017 r. Byłaby to dobra zapowiedź lepszych wyników w latach kolejnych, zgodnych z naszymi prognozami – wyjaśniają analitycy brokera.

Eksperci zauważają, że spółka Amica wyceniana jest z wysokim dyskontem, zarówno do

krajowych średnich spółek przemysłowych jak i spółek zagranicznych z branży AGD. - Nie

widzimy przesłanek do kontynuacji trendu spadkowego, a niwelowanie różnic w

wycenie względem innych spółek z sektora będzie sprzyjać wzrostowi wyceny

giełdowej - oceniają.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w 2017 roku powtarzalny zysk netto Amiki wyniesie 107 mln zł przy przychodach sięgających 2,83 mld zł. W kolejnym roku zysk netto wzrośnie do 117 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do 2,95 mld zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.