REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

ZM Ropczyce chcą zmniejszać zadłużenie i wypłacać dywidendę

Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" (ZM Ropczyce) planują zmniejszać zadłużenie i jednocześnie pozostać spółką dywidendową, poinformowali ISBnews członkowie zarządu.
Foto: materiały prasowe

"Nasza polityka dywidendowa daje wciąż pole do systematycznego wzrostu poziomu wypłacanego na ten cel zysku. Przewiduje ona wypłatę w formie dywidendy do 60% zysku, więc potencjał do wzrostu jest, ale nie chcemy tego robić skokowo, szczególnie, że chcemy zmniejszać zadłużenie" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Robert Duszkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Wskaźnik długu netto do EBITDA wyniósł 0,9x w I połowie 2019 r. wobec 1,2x w całym 2018 r.

"Docelowo chcemy zejść do poziomu 0,5x. Planujemy jednak konsekwentne realizowanie założeń polityki dywidendy i systematyczny wzrost jej poziomu" - powiedział prezes Józef Siwiec.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 363,59 mln zł w 2018 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA