REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Erg: Kurs akcji mocno rośnie

Podczas środowej sesji był wyjątkowo duży popyt inwestorów na akcje Ergu.

Grzegorz Tajak, prezes Ergu

Foto: Archiwum

Jeszcze przed południem kurs walorów spółki wzrósł do 44 zł, czyli o 27,2 proc. Ostatnio po tak wysokich cenach handlowano nimi półtora roku temu. Wzmożony popyt to zapewne konsekwencja zwołania na 13 sierpnia zwyczajnego walnego zgromadzenia, w którego porządku obrad znalazł się punkt dotyczący przeznaczenia całego ubiegłorocznego zysku firmy na kapitał rezerwowy utworzony na skup akcji własnych. Jeśli uchwała uzyska odpowiednie poparcie akcjonariuszy, wówczas kapitał ten wzrośnie o prawie 0,7 mln zł.

W marcu walne zgromadzanie Ergu upoważniło zarząd do nabycia akcji własnych firmy w celu ich dalszej sprzedaży. Skupem ma być objętych do 69 tys. walorów, stanowiących niespełna 7,9 proc. wszystkich wyemitowanych papierów. Na ten cel firma ma przeznaczyć nie więcej niż 1,7 mln zł. Jednocześnie ustalono, że skup może być prowadzony przez pięć lat. W jego ramach akcje mogą być nabywane po cenach nie wyższych niż 200 zł. Z ostatnich danych wynika, że kondycja producenta wyrobów foliowych jest stosunkowo dobra. W I kwartale zwiększył on przychody o ok. 2 proc. (do 23,4 mln zł) przy jednoczesnej zwyżce czystego zarobku o ponad 430 proc. (do 1,2 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA